• Borussia Dortmund

The Bundesliga is Ronaldo's last chance, but it's not Bayern

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се наоѓа пред изненадувачки трансфер во Бундеслигата, но не во Баерн Минхен, туку во најголемиот конкурент на баварците, екипата на Борсија Дортмунд. Новинарот на „Си-Би-Ес спортс“, Бен Џејкобс тврди дека агентот на Роналдо, Жорге Мендеш започнал преговори со челниците на Борусија Дортмунд. Иако засега трансферот не е ни приближно …

The Bundesliga is Ronaldo's last chance, but it's not Bayern Read More »