• tennis

18th Grand Slam win in a row for Nadal to reach the Wimbledon quarterfinals

Рафаел Надал е последниот учесник во четвртфиналето на 135-то издание на Вимблдон откако во три сета со 6:4,6:2,7:6 го победи Ботик ван де Зандшулп. Ова воедно беше 18-та победа по ред за Надал на гренд слем турнирите, Шпанецот претходно триумфира на Австралија Опен и Ролан Гарос. Противник во четвртфиналето на Надал ќе му биде Тејлор …

18th Grand Slam win in a row for Nadal to reach the Wimbledon quarterfinals Read More »