• Austria

ВИДЕО | Силно невреме ги зафати Италија и Австрија: Уништени се куќи и автомобили, а има и повредени

На северот од Италија денеска беснеше невреме, што попладнево се разви во пороен дожд и град, наведоа италијанските медиуми. Во текот на попладнево дојде до развој на суперќелии со уништувачка моќ,  а најлошо беше во околината на Парма, каде паѓаа големи парчиња мраз, што предизвика огромна материјална штета. Kod Firenze.. pic.twitter.com/8nKuqhCy5B — Jasminko Umićević (@JUmicevic) …

ВИДЕО | Силно невреме ги зафати Италија и Австрија: Уништени се куќи и автомобили, а има и повредени Read More »