4 C
Скопје

ЕМСЦ: Земјотрес со јачина од три степени ја затресе Подгорица

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по Рихтеровата скала, според инструментите на Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија на Црна Гора, е почувствуван попладнево на 17 километри северно од Подгорица и на длабочина од 10 километри.

Јачината на магнитудата, пак, според Ецвропско-медитеранскиот сеизмолошки центар, била три степени по Рихтеровата скала.

Прочитајте и...  Осуден 14-годишен ученик за учество во протестите во Хонг Конг

Поврзани вести

Метју Палмер: Меѓусебно признавање е целта на САД во дијалогот Србија-Косово

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Заев најави ново задолжување од 700 милиони евра

Слободен печат

Илон Маск продолжува со градбата на новите погони во Тексас

Слободен печат

Ракетирана американска база во Ирак

Слободен печат

УНИЦЕФ: За 168 милиони деца ширум светот училиштата се затворени скоро една година

Слободен печат

Захарова за санкциите од САД: Не си играјте со оган

Слободен печат

Остави Коментар