Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

На 26 јануари годинава се случи хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија, каде што загина НБА легендата Коби Брајант заедно со својата ќерка Џиџи (13) и уште 5 души. 

Неговата сопруга Ванеса Брајант остана да се грижи сама за останатите три ќерки, Наталија, Капри и Бјанка. Таа доби огромна поддршка од останатите НБА легенди и колеги на нејзиниот починат сопруг и постојано споделува видеа и слики, трудејќи се да ја оддржи меморијата во живот за Коби и Џиџи.

Таа сега сподели видео од нејзината најмала ќерка како ја држи сликата од Коби и вика „тато“. Погледнете го видеото кое веруваме дека никој не остави рамнодушен:

Прочитајте и...  Почина Спенсер Дејвис: Гитаристот кој помогна во популаризирање на американскиот блуз во Велика Британија

Поврзани вести

Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Слободен Печат

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат

ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Слободен Печат

Проветрувајте ги просториите за да го „растерате“ коронавирусот!

Слободен печат

Бекам повторно ја бакнува својата ќерка Харпер во уста: Обожавателите кренаа вистинска бура на Инстаграм

Слободен Печат

Научниците пронашле нов орган во грлото проучувајќи го ракот на простатата

Слободен печат

Остави Коментар