Емотивна порака на Миа Костова: Запознав човек што го сакам повеќе од себе – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Емотивна порака на Миа Костова: Запознав човек што го сакам повеќе од себе

Во последната објава на својот „Инстаграм“ таа објави емотивна порака која ја посвети на нејзиниот син Андрија.

Македонската водителка на „Бекстејџ“ и инфлуенсерка Миа Костова често е активна на социјалните мрежи.

Во последната објава на својот „Инстаграм“ таа објави емотивна порака која ја посвети на нејзиниот син Андрија.

 

View this post on Instagram

 

2012 ми се смени животот комплетно. Запознав човек што го сакам повеќе од себе. Мислев дека секогаш ќе биде бебе. Пречесто се плашев дали добро правам и колку му должам кога е во прашање воспитување и родителска посветеност. Денес, вака сериозно голем ми дава за право да мислам дека може не сум најдобрата мајка на светот, ама можам со право да давам совети за воспитување ако некој ми побара, секако. Кроток, искрен, се радува буквално на се’, задоволен со премалку, полн љубов, разбран секогаш и без исклучок на прва, понекогаш и само со поглед, хармоничен, лесно навредлив и максимално самостоен. Не е оглас за зет, ниту за школо за воспитување. Само кажувам дека е Мој. Ваљда е мој, сомнително со оглед на љубовта кон училиште 🤣 Попљукајте го, јас ќе ви посакам ништо помалку и ништо повеќе од дете како него. Ова е нашето 8мо лето. Те сака мама, *Андрија*

A post shared by ♎️Миа Костова♍️ (@miandrija) on

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close