33.8 C
Скопје

Емотивна честитка: Северина му го честиташе роденденот на синот со специјален графит

Хрватската пејачка Северина  Којиќ денес го прославува најважниот датум во нејзиниот живот, раѓањето на синот Александар Поповиќ. По тој повод таа со емотивна порака на Инстаграм, му го честиташе роденот на синот, а фотографијата која ја објави ги воодушеви нејзините обожаватели. Имено Северина објави фотографија на која се гледа графит од нејзе  и Александар, на ѕидот од една куќа.
„Кога се роди паѓаше снег во Сплит. Кога се роди ти, се родив и јас. Твојата  слика привремено не смеам да ја објавам, но графитот кој стои на ѕидот од една куќа, кој тукушто го добив, сè уште не е забранет. Им благодарам  на добрите луѓе кои ми го пратија овој графит и му благодарам  на авторот….Среќен роденден, чудо мое“- таа напиша во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Фотографијата е објавена како видео снимка, а во позадина се слуша песната „Успаванка за дечака“, од Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина во петокот како резултат на компликации од корона вирус. Оваа песна е посебна за Северина, поради личната битка околу старателството за синот, а своевремено ја препеа и ја изведува на своите настапи.

Поврзани вести

Можно ли е да се истенчите за само 14 дена? Да, со овој протокол за слабеење!

Слободен Печат

Дунавка Трифуновска се огласи по веста за разделбата со Ване Цветанов: Минатото не треба да „пушта ларви“ во сегашноста

Слободен Печат

ФОТО: Кајли Џенер ги згрози обожавателите со својата објава на „Инстаграм“

Слободен Печат

Зошто урмите се сметаат за најздравото овошје во светот?

Слободен Печат

„24 години од смртта на принцезата Дијана“: Пожарникарот кој стигнал прв на местото на несреќата открива кои биле последните зборови на Дијана

Слободен Печат

Први симптоми кои откриваат дека имате една од 5 опасни болести

Слободен Печат

Остави Коментар