Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ организираше прослава за роденденот на својот најстар син Јаман Санал, на која присуствуваше и нејзината мајка Сенија.

Емина јавно не ја експонира мајка си, безразлика што доста време поминува со неа и децата во Турција, меѓутоа овој пат не одолеа.

Пејачката позирала како ја гушка мајка си, а потоа фотографијата ја објавила на Инстаграм.

Емина на 13 години останала без татко, а нејзината мајка ја одлгледала неа и брат и.

– Мама – напишала Емина во описот на фотографијата, која предизвика големо внимание и бројни реакции.

Фото: Инстаграм

Инаку, Сенија Јаховиќ по струка е педијатар, а Емина е доста врзана за неа и секој момент кога може, го поминува со неа.

Прочитајте и...  По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Таа и тоа како внимава на својот изглед, па фановите на пејачката ја опсипаа со комплименти.

Прочитај повеќе

Познатата водителка во тесни хеланки вежбаше пред Владата на Република Македонија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Можеби не освои награда на „Макфест“, но дефинитивно имаше најдобро деколте меѓу колешките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат