8 C
Скопје

Емина Јаховиќ за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќа алиментација повеќе од две години“

Долго време се шпекулираше дека познатата пејачка Емина Јаховиќ не е во добри односи со нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, но дури сега откри дека овие тврдења се точни и дека се обидувала да го убеди таткото на своите деца да плаќа алиментација и да ги исполнува своите родителски обврски 26 месеци, наведува „Story“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

„Се разведов од Мустафа во 2018 година, а потоа потпишавме договор пред судот во кој прифаќаме заеднички обврски, вклучувајќи здравствено осигурување и алиментација за нашите деца. Сепак, кратко време по разводот, сите обврски паднаа на мене“, изјави Емина Јаховиќ за турските медиуми, пренесува споменатиот магазин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)


„Требаше да купи куќа во Белград, но и тоа не го стори. Имавме и договор за покривање на приватното здравствено осигурување на нашите деца и плаќање на трошоците за нивните патувања и летни одмори. Тој не исполни ништо од тоа. Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека нивното осигурување не е платено. Иако е наведено како негова обврска во нашиот договор за развод, Мустафа не ја плати ниту киријата, ниту платата на мојот возач. Јас не сум личност што би го нападнала Мустафа за вакво поради љубомора или опсесија. Напротив, бидејќи тој е татко на моите деца, јас сум свесна дека нашата врска ќе мора да трае вечно“, изјави таа за турските медиуми, додавајќи дека повеќе не сака да страда додека на таткото на нејзините деца ги игнорира должностите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

„Таа наведува дека информацијата дека се превземени средства од неговата банкарска сметка, како и дека му биле одземени скапоцености, едноставно не се точни. Поминаа 32 месеци откако се разведовме, а тој не плаќа алиментација веќе 26 месеци“, изјави Емина

Прочитајте и...  Тодорка Митрева со 100 свеќи прослави роденден од еден век

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар