1.1 C
Скопје

Емина Јаховиќ ја покажа својата прва тетоважа, погледнете на кое место ја ставила и што пишува! (ФОТО)

Познатата пејачка Емина Јаховиќ гостуваше во емисијата „Амиџи Шоу“, каде се пофали за новите прокети, но и новите украси на телото.

 Овој пат пејчката направила нешто трајно, а во прашање е тетоважа. Нејзина прва во животот.

Емина одлучила тетоважата да ја направи на внатрешната страна на надлактицата, а во прашање се имињата на нејзините синови – Јаман и Јавуз, кои се напишани со ситни букви.

Фото: Инстаграм

Иако не е некоја што обожава тетовирање, сепак за оваа изјавила дека воопшто не се двоумела.

-Тое е Јаман и Јавус, имињата на моите синови. Не сакам да се шарам по телото и да ставам нешто што е трајно, но ова е нешто за кое не се каам – објаснила Емина.

Прочитајте и...  ФОТО | Венчаница од 91 метар свила, а наместо букет нешто невообичаено: Дали знаете како изгледала Меланија Трамп на венчавката?

-Понекогаш ми пречи, морам да признаам, особено на некои сликања, бидејќи за мене елеганција е кога женската кожа е потполна бела и кога нема ништо – изјавила Емина и кажала дека намерно ја ставила на тоа место, бидејќи не е многу видливо.

Поврзани вести

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари

Слободен Печат

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Слободен печат

Остави Коментар