Емина Јаховиќ искрена: На мајка ми и брат ми тешко им е кога читаат што пишуваат за мене! (ФОТО)

Емина Јаховиќ неодамна гостуваше во една тв-емисија каде прозборе за својот емотивен живот, но и трачеите дека прекинала со момчето, турскиот милјардер Садет Саран.

– Сите во еден момент сакаме да бидеме маж, но мажите се наша заштита – била искрена пејачката.

– Никогаш не сум тужела, бидејќи тоа е фрлање пердуви во висина. Сите имаат право да пишуваат, ние ја избравме оваа професија, ние сме јавни личности. Она што е во нашата свест, во тоа верувам. Мојата мајка тоа тешко го поднесува, а особено мојот брат.

 

View this post on Instagram

 

👀 #dinnertime

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Таа не криела дека емотивна е исполнета и дека ужива.

Прочитајте и...  Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

– Многу сум исполнета со своето семејство и работата, а и во животот сум супер – рекла таа.

Емина, исто така во оваа прилика им порача на сите разведени жени да се обидат да создадат добар однос со поранешните партнери поради децата.

 

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат