Емина Јаховиќ и бившиот сопруг заедно го прославија роденденот на нивниот син: Пејачката сподели дел од атмосферата (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Емина Јаховиќ и турскиот пејач Мустафа Сандал се разведоа пред две години по десет години брак, но и по разводот останаа во добри односи.

Сега повторно се сретнале на роденденската забава на нивниот син Јаман, кој наполни 12 години.

Емина и Мустафа му го честитале роденденот на нивниот наследник, а потоа сите заедно, како и нивниот друг син Јавуз, се фотографирале покрај базенот во нивниот дом во Истанбул.

Instagram

 

Пејачката им се пофали и на своите фанови на Инстаграм со фотографии на кои се гледа дел од атмосферата од роденденот.

View this post on Instagram

🥳

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Прочитајте и...  Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Прочитај повеќе

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Сузана Турунџиева

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Заедницата на српски општини сè уште е камен на сопнување на Вучиќ и Хоти. Не знае дали следниот состанок во Брисел ќе се одржи

Илинка Иљоска

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Мајка оставала две годишно дете само по неколку дена

Илинка Иљоска

Германски ковид- 19 екперти доаѓаат во Косово

Илинка Иљоска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хоти потпиша договор со Меѓународната финансиска корпорација за развој вреден повеќе од милијарда долари

Илинка Иљоска

ЕХФ го одложи натпреварот Вардар-Елверум!

Слободен печат

Во очи на посетата на Ричард Гренел косовската полиција затвори булевар по дојава за можна бомба

Слободен печат

Не е се така како што изгледа: И Лепа Брена сaкаше да се направи слаба со Фотошоп, па искриви се околу себе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ковид-19 во регионот: Најмногу починати и заразени во БиХ, Македонија со повеќе активни случаи од Словенија

Слободен печат

Руфати ја продолжува фудбалската кариера во Украина! (ФОТО)

Слободен печат