Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин – Слободен печат
ЕспресоМода

Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

Моделката и глумица Емили Ратајковски прошета низ њујоршките улици со своето куче Коломбо, облечена во високи жолти чизми над фармерките.

Еден од „најжешките“ трендови за сезоната есен/зима 2019/20 е високите чизми да се носат над фармерки или над панталони.

Credit: Vogue

Ратајковски одбра впечатливи жолти чизми од есенската колекција на Rag&Bone, „скини“ фармерки со висок струк и тесна бела маичка.

Секси изгледот го зачини со чантичка иснпирирана од стилот на 90-те години и мачкасти очила за сонце.

„Вау“, нема што.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close