Емануел Макрон губи четири поени на популарност

Популарноста на премиерот Едуард Филип е исто така намалена за три поени, од 36 на 33%.

 Вкупниот број на испитаните французи кои се незадоволни од Претседателот Емануел Макрон се зголеми за три поени, на 68%, јавува дописникот на МИА.

Популарност на Емануел Макрон се намали за четири поени во јануари на 30% од 34% во декември, според анкетата на „Ифоп” за „Журнал ди Диманш”.

Односно вкупното незадоволство од претседателот Емануел Макрон се зголеми за три поени на 68%.

Рејтингот на популарност на шефот на француската држава го достигна најниското ниво од 23% во декември 2018 година, среде кризата со „жолтите елеци”, пред да започне постепено искачување и стабилизирање во последните месеци на 33% и 34%.

Популарноста на премиерот Едуард Филип е исто така намалена за три поени, од 36 на 33%.

Прочитајте и...  Јанушев: Раст на пензиите од 20% и раст на плати од 25% за еден мандат (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат