Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас во втората сезона како член на Наполи ќе игра со нов број на дресот.

Елмас во минатата сезона настапуваше со бројот 12, а во новата сезона ќе ја носи седумката.

Елиф Елмас

Дресот со број седум досега во Наполи го носеше Шпанецот Хозе Каљехон, но тој летово си замина по што Елмас одлучи да го зеде неговиот број.
Новата сезона во Серија А започнува викендов, а Наполи во првото коло в недела ќе и гостува на екипата на Парма.

Прочитајте и...  Гол шоу на „Сан Сиро“, Милан и Рома се почестија со шест гола (ВИДЕО)

Поврзани вести

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Остави Коментар