Елмас во дресот на Наполи (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елмас наскоро треба да биде официјализиран како нов фудбалер на италијанскиот фудбалски вицешампион Наполи.

Фенербахче го потврди трансферот на нашиот играч, а и италијанските медиуми претходно ги најавија лекарските прегледи во римската клиника „Вила Стуарт“.

Карло Анчелоти го очекува во летните подготовки за новата сезона, ова е голем чекор за „Дијамантот“ и секако важен во уште поголем развој како професионален фудбалер.

Секако и многу битно за селекторот Игор Ангеловски пред следните репрезентативни обврски во квалификациите за ЕП 2020.

Прочитајте и...  Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Се очекува според најавите да потпише договор на пет години и има годишна заработка од 1,5 милион евра во клубот од „Сан Паоло“.

Прочитај повеќе

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат