Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас не се најде во стартниот тим на Наполи кој од 21. часот ќе истрча на „Камп Ноу“ на дуелот против Барселона во реванш осминафиналниот од ЛШ. Првата пресметка пред пет месеци во Неапол заврши без победник 1:1.


Тренерот Џенаро Гатузо одлучи да ризикува со Лоренцо Инсиње кој се жалеше на повреда и беше неизвесен за вечерашниот дуел.
Покрај Инсиње, од првата минута за Наполи ќе настапат и Оспина, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Марио Руи, Фабијан, Деме, Зјелински, Каљехон и Мертенс.


Барселона ќе настапи со речиси најсилниот тим во отсуство на повредените Умтити, Бускетс, Видал и Дембеле, а тоа се Тер Штеген, Семедо, Пике, Ракитиќ, Суарез, Меси, Ленгле, Гризман, Алба, Серхи Роберто и Де Јонг.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Маленко: Од денес „П“ од политика нема да има во МОК – верувам во новиот претседател

Во последното осминафинале Баерн Минхен на „Алијанц“ Арената го пречекува десеткуваниот Челси и со залиха од 3:0 од првиот натпревар.

Поврзани вести

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен печат

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат

Пирло: Има млади и неискусни во Јуве, далеку сме од Барса!

Слободен печат

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен печат

Лига Европа: Адеми против ЦСКА Москва, холандски предизвик за Велковски

Слободен печат

Остави Коментар