Елмас се прости од Анчелоти: Ми беше чест што ми бевте тренер

Наполи денеска му врачи отказ на Карло Анчелоти иако вчера екипата оствари убедлив триумф над Генк и се пласира во осминафиналето на Лигата на шампионите. Речиси сите фудбалери се простија од Анчелоти, а исклучот не беше ниту македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас.

„Господине ви благодарам за се што направивте за мене. Ми беше задоволство да работам со вас и да ми бидете тренер. Ви посакувам се најдобро во кариерата“, напиша Елмас.

Прочитајте и...  Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

Прочитај повеќе

Знаете ли во кој месец Меси никогаш не постигнал гол?

Слободен печат

Бах: Не сакаме Олимписки игри без навивачи

Слободен печат

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Слободен печат

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат