Елмас пред трансфер во европскиот вицешампион

Еден од најбараните фудбалери во летниот преоден рок ќе биде и македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас. Македонскиот бисер имаше одлична сезона во Фенербахче, по што дел од најголемите екипи почнаа да доставуваат официјални понуди.

Последната понуда, за која турските медиуми објавуваат дека е прифатлива за Фенербахче, дојде од европскиот вицешампион, Тотенхем.

Анлискиот тим понуди 19 милиони евра (17 милиони фунти) плус го нуди Винсент Јансен за услугите на Елиф Елмас.Оваа понуда е за пет милиони евра потешка од таа на шпанскиот Атлетико Мадрид кој чија понуда е и Никола Калиниќ.

Покрај Тотенхем, Атлетико Мадрид, голем интерес за услугите на македонскиот репрезентативец пројавија уште и Интер, Борусија Дортмунд, Зенит, Наполи, Севиља, ПСВ Ајндховен…

Прочитајте и...  Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат