Елмас на лекарски прегледи во Наполи (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Елмас на лекарски прегледи во Наполи (ФОТО+ВИДЕО)

Веќе е потврдено од страна на Фенербахче дека летово Елмас ќе направи трансфер во италијанскиот вицешампион Наполи.

Италијанските медиуми веќе објавуваат дека нашиот интернационалец оди на лекарски прегледи, а тоа го објави и познатиот новинар од Апенините, Џанлука Ди Марцио.

Пристигна пред римската клиника „Вила Стуарт“ пречекан од медиумите во Италија, а после прегледите се очекува заедно со претседателот на клубот, Де Лаурентис да го потпише договорот.

Според „Гаѕета дело Спорт“, се очекува Елмас да потпише договор на пет години со годишна заработка од 1,5 милион евра.

Трансферот од Истанбул во Неапол засега се вреднува околу 15-16 милиони евра. Наредниот месец нашиот „Дијамант“ ќе наполни 20 години, Карло Анчелоти го очекува на летните подготовки во Димаро.

Неговиот агент Георге Гарди за „Кориере дело Спорт“ потврди дека преговорите биле макотрпни, му честиташе на Наполи, бидејќи и други врвни европски клубови беа во трка за потписот на фудбалерот. Во овие разговори клучна улога имал и тренерот Анчелоти.

Освен Елмас во Наполи, знаеме дека во италијанската Серија А имаме уште неколку наши репрезентативци, Горан Пандев во Џенова, се очекува Илија Несторовски да се пресели во Удинезе, а останува да се види што ќе одлучи Александар Трајковски.

Прочитајте и...  Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат

Историски пресврт на „кралевите“ во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Федерер спаси седум меч топки и обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен

Слободен печат

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат