Елмас: Мора да го победиме Лихтенштајн за да останеме во игра за СП

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вели дека победата над Лихтенштајн е неопходна за „црвено-жолтите“ да останат во игра за второто место во групата Ј во квалификациите за пласман на СП 2022 година. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber – Мора да победиме за да останеме во игра за Светското првенство. Се надевам дека ќе се … Продолжи со читање Елмас: Мора да го победиме Лихтенштајн за да останеме во игра за СП