8 C
Скопје

Елмас и соиграчите во Наполи четири месеци не земале плата

Иако Наполи на почетокот од сезоната се сметаше за еден од конкурентите за титулата, игрите на теренот се далеку од очекувањата па со тоа атмосферата во соблекувалната е тензична.

Изминатиот викенд, Наполи во дербито на колото загуби на домашен терен со 1:3 од Милан и остана на 14 бода на табелата, шест помалку од „росоњерите“ кои се лидери.

Тренерот на Наполи за кого настапува и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, Џенаро Гатузо се закани дека ќе си поднесе оставка бидејќи според неговите зборови, играчите немаат победнички менталитет, но медиумите откриваат дека причината за послабите игри се од друга природа.

Имено, новинарот на Раи, Чиро Венерато, открива дека фудбалерите на Наполи последен пат платата им е исплатена уште во јули и поради тоа атмосферата во соблекувалната е тензична.

Прочитајте и...  СП: Данците убедливи, Шпанците славеа во дербито против Германија

Поврзани вести

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Слободен печат

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат

ФОТО: Што се случува со „црвените“, голманот Дмитровиќ има повеќе голови од Ливерпул!

Слободен печат

АБА2 лига: Слобода Ужице е наредниот противник на МЗТ Скопје

Слободен печат

Остави Коментар