Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Дуелот на македонските репрезентативци му припадна на Елиф Елмас кој со Наполи со убедливи 6:0 ја совлада Џенова во второто коло од Серија А.

Елиф Елмас и Горан Пандев, натпреварот го започнаа од клупата, но помладиот репрезентативец влезе во игра во 23. минута и тоа на местото на Лоренцо Инсиње, и во убедливата победа учестуваше со гол и асистенција.

Елмас го постигна петтиот гол за својот тим, а му асистираше на Зјелински кој му донесе водство на Наполи од 2:0.
Пандев влезе во игра во второто полувреме, во 55. минута но не можеше да стори ништо за Џенова да го избегне убедливиот пораз.

Екипата на Милан продолжува со одличните игри и без позитивниот на ковид-19, Златан Ибрахимовиќ. „Росоњерите“ со головите на Кеси и на засилувањето од Реал Мадрид, Диаз со 0:2 славеа на гостувањето кај Кротоне.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз!