Елмас го има најбрзиот гол во Лига Европа за италијански клуб

Елиф Елмас уште во првата минута му донесе водство на Наполи кој после првото полувреме води со 1:0 на домашен терен против Спартак Моксва во второто коло од Лига Европа. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Има различни информации околу тоа после колку точно секунди е реализиран погодокот на македонскиот репрезентативец на стадионот во … Продолжи со читање Елмас го има најбрзиот гол во Лига Европа за италијански клуб