Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Италијанскиот тим донесе ново засилување во средниот ред.

Екипата на Наполи денеска го реализираше трансферот на Матео Политано. Фудбалерот во Неапол пристигнува од Интер на шестмесечна позајмица, со обврска за да го откупат неговиот договор.

Со доаѓањето на Антонио Конте на клупата на Интер, Политано го загуби местото во првиот тим и побара да биде продаден од „нероаѕурите“. Интер беше пред договор со Рома, дури ги помина и медицинските прегледи, но во последен момент трансферот пропадна.

Матео Политано е трето засилување на Наполи во јануари, откако пред него беа ангажирани Диего Деме и Станислав Лоботка.

Прочитајте и...  Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Прочитај повеќе

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Остави Коментар

пет × оне =

Прочитај повеќе

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат