9.2 C
Скопје

Eлизабет Харли откри дека поранешниот партнер Хју Грант ѝ е еден од најблиските пријатели

Елизабет Харли (55) во интервју за американското списание „People“ откри дека сè уште се во добри односи со нејзиниот поранешен партнер Хју Грант (60). Елизабет Харли и Хју Грант беа еден од најпознатите парови во деведесеттите години.

Актерката откри дека нејзиниот поранешен партнер Хју, сè уште е во кругот на нејзините најблиски пријатели, бидејќи секогаш бил нејзин „сигурен извор“ кога и да ѝ требало совет за кариерата.

Instagram

„Утринава последен пат разговарав со Хју. Постојано зборувам со него. Го прашував за совет за едно сценарио што го добив“, изјавила таа.

Instagram

„Сè уште одам кај него за совет за сценарија, иако тој е среќно оженет со пет деца, јас сум среќна со сопствениот живот, сепак има одредени работи за кои навистина добро се согласуваме“ рекла таа.

Прочитајте и...  Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Поранешниот пар останале добри пријатели, и покрај разделбата во 2000 година по 13 години поминати заедно.

Instagram

Хју сега е во брак со телевизиската продуцентка Ана Елизабет Еберстејн, со која се заедно од 2018 година. Елизабет моментално е „сингл“, по љубовните врски со Арун Најар и Шејн Ворн.

Минатиот месец таа му испратила честитка на Хју, посакувајќи му многу среќа по повод неговиот 60-ти роденден.

„Среќен 60-ти роденден на славниот Хју Грант – величествен додаток на човечката раса – иако изгледа како мајмун. Те сакам засекогаш“, била нејзината честитка.

Instagram

Поврзани вести

ФОТО: Сузана Турунџиева и Атиџе низ главниот град кај „скопските пчели“

М.Р

Лари Кинг пред олтарот застана осум пати со седум жени, една од нив ја запросил во болничка соба

Слободен печат

Бајага напиша химна на храброста: Ѝ ја посвети „Не си сама“ на Милена Радуловиќ

Слободен печат

Отруена е Алис, белгискиот овчар кој спасуваше луѓе по земјотресот во Петриња: „Ми умре во прегратка“

Слободен печат

Почина познатиот водител Лари Кинг

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Како се градеше езерото Треска: Дали некогаш ќе го врати стариот сјај?

Слободен печат

Остави Коментар