4 C
Скопје

Ели Голдинг откри дека го очекува своето прво дете: Уживам

Пејачката и текстописец Ели Голдинг ја објави својата бременост. Таа и нејзиниот сопруг Каспер Џоплин го очекуваат своето прво дете.

34-годишната пејачка ја објави среќната вест во искрено интервју за списанието „Vogue“ во кое гордо го покажа својот труднички стомак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Голдинг вели дека сакала поголемиот дел од нејзината бременост да биде далеку од очите на јавноста, за да може да се фокусира на фактот дека ќе стане мајка.

Instagram
Instagram

Помислата да бидам бремена не ми беше реална… Бременоста некако ме натера да се чувствувам човечки. Сакам да најдам подобар збор од „женствено“, но, имам облини кои никогаш порано не сум ги имала. Уживам“, сподели Ели.

Прочитајте и...  На денешен ден - 3 март

Пејачката и Каспер се заедно од 2017 година, а во 2019 година стапија во брак. Тогаш младенците ги замолиле сите гости да не купуваат подароци, туку парите наменети за тоа да ги донираат на сите хуманитарни организации што ги поддржуваат тие.

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 3 март: Ви претстојат позитивни промени во љубовта

Слободен Печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

На денешен ден – 3 март

Слободен Печат

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

Остави Коментар