Елена Марковска: Со три состојки до темелна нега на лице

Работата во телевизија подразбира „малтретирање“ на кожата и косата. Така, и презентерката и уредник во телевизија „Алфа“, Елена Марковска, постојано е изложена на несекојдневна шминка, со подлога, па со пудра, па камена пудра.

– Таа „тешка“ шминка ја поднесувам со часови, па кога ќе се вратам дома, по напорниот ден поминат на вести, морам да ја истретирам кожата. Темелно го мијам лицето и потоа нанесувам маска која сама си ја подготвувам со состојки што сите ги имате во фрижидер – вели Елена.

Еве го нејзиниот проверен рецепт за потхранување на лицето:

2 големи лажици јогурт, 1 мала лажица мед и 1 мала лажица мајонез. Состојките се мешаат, па потоа маската се нанесува на лицето. Оставете ја да отстои половина час. Отстранете ја со млака вода.

Прочитајте и...  Елена Велевска ја објави најпровокативната фотка досега: Го откопча палтото и има што да се види… (ФОТО)

Прочитај повеќе

Хороскопски знаци кои до крајот на март ги очекуваат нови можности но и големи предизвици

Слободен печат

Откриена нова „мини Месечина“, која во моментов кружи околу Земјата

Слободен печат

Поранешната сопруга на холивудскиот злоставувач најде нова љубов (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара изгледа малку лаже! Српската пејачка плаќа приватен авион од 15.000 евра за да стигне на настап што го наплатува 7.000 евра?

Слободен печат

Манекенката со Даунов синдром ја водеше ревијата на Модната недела во Њујорк! (ФОТО)

Слободен печат

Елена Велевска ја објави најпровокативната фотка досега: Го откопча палтото и има што да се види… (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џони Деп призна дека е воодушевен од ќебапи!

Слободен печат

Гвинет Палтроу стави маска да се заштити од коронавирусот и даде совети за заштита! (ФОТО)

Слободен печат

Поранешното момче на водителката што се самоуби ги објави нивните последни пораки! (ФОТО)

Слободен печат

„Brass Brothers“ ќе ве заразат со нивната прва авторска песна „Време – невреме“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Слободен печат

„Злобничка“ во жешко издание: Познатата актерка се соблече скроз гола и ја покажа тетоважата над задникот! (ФОТО)

Слободен печат