Eлектричниот MINI пристигнува во јули (ВИДЕО)

Новиот модел на компанијата ќе ја има ознаката Cooper SE, а е базиран на концептот MINI Electric од 2017 година. MINI објави и „тизер“ со кој ја најавува премиерата на овој електричен автомобил:

https://www.youtube.com/watch?v=pboBhIovWOE

Иако автомобилот се уште не е официјално претставен пред јавноста, потенцијалните купувачи веќе може да го нарачаат својот примерок на одбрани европски пазари, како што се Германија, Франција, Норвешка, Шведска и Холнадија.

Покрај тоа, MINI ќе го понуди Cooper SE и во Шпанија, Велика Британија и САД.

Прочитајте и...  Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 3 =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Слободен печат

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Заштитете си го срцето: Ако имате повеќе од 50 години, мора да се придржувате до овие совети

Слободен печат

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Слободен печат