Ела Дворник: Кога ме прашуваат како ќе ми се вика бебето, им го кажувам ова име. Реакциите се феноменални!

Хрватската блогерка и ќерка на легендарниот Дино Дворник, Ела Дворник, неодамна своите следбеници ги извести дека е повторно бремена, а деновиве воодушеви со статусот за името на бебето.

Новиот член на семејството Пирс-Дворник доаѓа напролет, а изгледа дека многу љубопитни познаници ја прашуваат Ела како ќе се вика бебето. Таа смислила генијален одговор за сите.

„Кога некој ќе ме праша како ќе се вика бебето, јас му го кажувам името на тој што ме прашал. Реакциите им се врв! Тоа ме забавуваше за време на првата бременост, сега помалку, ама може на вас ќе ви биде корисно“, напиша, а оваа фора многу им се допадна на нејзините фанови на Фејсбук.

Некои почнаа и да погодуваат како навистина ќе се вика бебето, па еден нејзин фан смета дека Ела и Чарлс бебето ќе го наречат според местото каде што е „направено“.

Ела и за ова имала духовит одговор.

„Па, загребските квартови и не се баш нешто. Како ти се викаат децата? Чрномерец, Шпанско и Травно?“, се пошегува пејачката.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат