Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών κάτω των 17 ετών δέχθηκε 13 γκολ από τη Γερμανία

Φωτογραφία: FFM

Με ήττα 17:13 από τη Γερμανία ξεκίνησε το προκριματικό τουρνουά για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί φέτος το καλοκαίρι η εθνική ομάδα γυναικών της Μακεδονίας κάτω των 0 ετών.

Το ματς στη Λισαβόνα άνοιξε μετά από μόλις τρία λεπτά αγώνα, οι Γερμανίδες κυριάρχησαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και η διαφορά ποιότητας ήταν εμφανής.

Γκονζάλες στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε τέσσερα γκολ από το 3ο έως το 42ο λεπτό και η Γερμανία πήγε στην ανάπαυλα με 5:0. Η Γερμανία δεν σταμάτησε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε τα δίχτυα μας έτρεμε άλλες επτά φορές.

Σε τρεις μέρες έχουμε αγώνα με την οικοδέσποινα Πορτογαλία, ενώ τον τελευταίο γύρο, που είναι προγραμματισμένος για τις 29 Μαρτίου, παίζουμε με την Ουγγαρία. Στη σύνθεση του Κατερίνα Μιλέσκα για αυτό το τουρνουά είναι:

Τερματοφύλακες: Vedrana Komnenova, Mary Vaseva;

Αμυνα: Sladjana Gjordjieva, Iva Jovanoska, Mina Kovaceska, Elena Llondevska, Mihaela Markovska, Mila Paneva, Katerina Petkova;

Μεσαία σειρά: Teona Galabovska, Iva Josifova, Rona Rustemi, Nikica Trendova, Vaska Vasileva, Eva Velichkova;

Επίθεση: Ana Borzoska, Melissa Milica Dimitriski, Anastasia Ilievska, Nastasja Nakova, Jovana Pavlovska;