Στην Οχρίδα διεξήχθη ο αγώνας καράτε «Macedonia Cup», κριτήριο για το WC στην Τουρκία

Το «Macedonia Cup» στο καράτε διεξήχθη στην αθλητική αίθουσα «Biljanini Izvori» στην Οχρίδα/φωτογραφία: kfm.com.mk

Στην αθλητική αίθουσα «Biljanini Izvori» στην Οχρίδα διοργανώθηκε το Σάββατο ο διαγωνισμός «Κύπελλο Μακεδονίας» για δόκιμους, εφήβους και ηλικιωμένους U21 στο καράτε.

Αυτός ο αγώνας ήταν κριτήριο για τον καθορισμό των εκπροσώπων της εθνικής ομάδας παγκόσμιο Κύπελλο στο καράτε που θα διεξαχθεί από 26 έως 30 Οκτωβρίου 2022 στο Ικόνιο της Τουρκίας.

Άνοιξε την εκδήλωση ο εκπρόσωπος του δημοτικού συμβουλίου της Οχρίδας, Percho Bojinovski, που άνοιξε αυτόν τον διαγωνισμό, και με την ευκαιρία ευχήθηκε επιτυχία στους μελλοντικούς εκπροσώπους του επερχόμενου WC.

Η Αναστασία Μινγκόβσκα κατέκτησε την πρώτη θέση στην ατομική κατηγορία νεανίδων στο αγώνισμα των γυναικών και ο Μάριο Ντιμτσέφσκι κατέκτησε την πρώτη θέση στους άνδρες.

Η Viktorija Jovanovska κατέκτησε την πρώτη θέση στο ατομικό Kumite U-21 στο αγώνισμα γυναικών (-61 kg), και στο U-21 kumite (-75 kg) στους άνδρες, καλύτερος ήταν ο Mario Svinarski.

Όλα τα αποτελέσματα αυτού του πρωταθλήματος μπορείτε να τα δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο ΕΔΩ