ΒΙΝΤΕΟ | Η Βαρντάρ κέρδισε την Ντετονίτ και έμεινε στην Πρώτη Λίγκα

Φωτογραφία: FC Vardar

Η Βαρντάρ κατάφερε να διατηρήσει το πρωτάθλημα αφού σήμερα στο μπαράζ της Στρούμιτσα πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 επί της Ντετόνιτ που πάλευε για είσοδο στην παρέα των καλύτερων.

Δοκίμασε σήμερα τον Detonite, αλλά ήταν απλά αντιληπτό ότι η Vardar ήταν ένα επίπεδο πάνω και δεν τους επέτρεψε να απειλήσουν πιο σοβαρά.

Καθοριστική περίοδος για το ματς ήταν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου όταν οι κοκκινόμαυροι πέτυχαν και τα δύο γκολ.

Πρώτα Τζούριτς στο 42ο λεπτό άνοιξε το σκορ, και μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα Στεγνωτήριο με ένα υπέροχο γκολ διπλασίασε το προβάδισμα.

Το δεύτερο μέρος κύλησε σε ήρεμο παιχνίδι και η Βαρντάρ ήταν βέβαιο ότι θα διατηρήσει το κεκτημένο πλεονέκτημα, οπότε η επόμενη σεζόν θα είναι μέρος της διοργάνωσης του πρώτου πρωταθλήματος.