ΒΙΝΤΕΟ: Σούπερ Ευρωπαίος Shkupi, οι πρόεδροι πιο κοντά σε δικέφαλο με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Ο Σκούπι πανηγύρισε πειστικά με 3:0 στα Σκόπια επί της Lincoln Red Imps/Φωτογραφία: facebook.com/lincolnredimpsfc

Απόψε στην Εθνική Αρένα «Τόντορ Προέσκι» – Σκοπίων η ομάδα του Σκούπι κέρδισε πειστικά με 3:0 over Lincoln Red Imps στον πρώτο αγώνα του πρώτου προκριματικού γύρου στο Champions League.

Οι παίκτες, με επικεφαλής τον προπονητή Γκότσε Σεντλόσκι, έδειξαν στο γήπεδο γιατί είναι φαβορί σε αυτό το διπλό ματς και θα προσπαθήσουν να το αποδείξουν στον δεύτερο αγώνα, που θα γίνει σε επτά ημέρες στο Γιβραλτάρ στις 12 Ιουλίου.

Ο νικητής αυτού του διπλού αγώνα στον δεύτερο προκριματικό γύρο της Λίγκας θα κοντράρει την πρωταθλήτρια Κροατίας Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Στο μεγαλύτερο μας γήπεδο, οι πρόεδροι προηγήθηκαν μετά το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ του Ντάνφα το 11 και Αντετούντζι σε 29 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το πλεονέκτημα θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερο, ο Σέγι χτύπησε στο δοκάρι στο 53' και ο Αντετούντζι στο δοκάρι στο 67'.

Νωρίτερα, στο 53ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω των δύο κίτρινων καρτών του Γεωργιανού Μαργκβελασβίλι.

Όμως, παρόλα αυτά, το πλεονέκτημα του Shkupi έγινε μεγαλύτερο στο 62' όταν πέτυχε αυτογκόλ. Σοφός άνθρωπος.