ΒΙΝΤΕΟ: Ο Skupy προηγείται με 2:0 μετά το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Lincoln Red Imps

Η πρωταθλήτρια Μακεδονίας Shkupi περιμένει πιθανό αντίπαλο στον 3ο προκριματικό γύρο στο LŠ/Φωτογραφία: facebook.com/fcshkupi1927

Μετά το πρώτο 45λεπτο η πρωταθλήτρια ΠΓΔΜ Σκούπι προηγείται με 2:0 απέναντι στην εκπρόσωπο του Γιβραλτάρ, Lincoln Red Imps.

Η Čairčani δείχνει στο γήπεδο γιατί είναι φαβορί σε αυτό το διπλό ματς με τους Γιβραλτάρους.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 11' με ένα όμορφο γκολ του Ντάνφα που απαλλάχθηκε από αρκετούς αντίπαλους παίκτες και από τα 15 περίπου μέτρα πλάσαρε την μπάλα στα δίχτυα του Κόουλινγκ. Η ασίστ του γκολ έγινε από τον Σάι.

Στο 29' ο καλύτερος σκόρερ στο πρωτάθλημα της ΠΓΔΜ για την περσινή σεζόν, Αντετούντζι ανέβασε το θετικό με υπέροχο γκολ μετά από ασίστ του Χαμίντι.

Υπήρξε μόνο μία κίτρινη κάρτα στο πρώτο ημίχρονο, την οποία δέχθηκε ο γηπεδούχος Μαργκβελασβίλι λίγο πριν την ανάπαυλα.