ΒΙΝΤΕΟ: Γνωστά τα ζευγάρια των οκτατελικών στο Κύπελλο Αγγλίας

φωτο: ΕΠΑ-ΕΦΕ/ISABEL INFANTES

Οι ποδοσφαιριστές του Τσέλσι έφτασαν στη φάση των 16 στα αγγλικά Κύπελλο Αγγλίας, μετά στο εκτός έδρας γήπεδο Μπέρμιγχαμ στον επαναληπτικό αγώνα την νίκησαν Βίλα Άστον με 3:1.

Το πρώτο ματς έληξε χωρίς γκολ (0:0), στο δεύτερο ματς στο «Βίλα Παρκ» οι «μπλε» προηγήθηκαν με το γκολ του Κόνορ Γκάλαχερ στο 11ο λεπτό.

Το πλεονέκτημα της Τσέλσι αύξησε ο Νίκολας Τζάκσον στο 21ο λεπτό, το τρίτο γκολ για την ομάδα του Λονδίνου σημείωσε ο Έντσο Φερνάντεθ και το τελικό αποτέλεσμα σημείωσε ο Μούσα Τσάμπι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νότιγχαμ το εξάλειψε Μπρίστολ στα πέναλτι με 5:3, μετά το κανονικό 90λεπτο και την παράταση ήταν 1:1. Ο Ορίγκι έφερε θετικό για τους γηπεδούχους στο όγδοο λεπτό και ο Νάιτ ισοφάρισε το αποτέλεσμα στο 14ο λεπτό. Στα χτυπήματα από το σημείο του πέναλτι όλοι ήταν εύστοχοι στις τάξεις της Νότιγχαμ και στην απέναντι πλευρά στο Μπρίστολ ο Μπελ ήταν ανακριβής.