ΒΙΝΤΕΟ: Ο ΜακΤόμινεϊ είναι ο ήρωας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Τσέλσι

φωτογραφία: EPA-EFE / PETER POWELL

Στο ντέρμπι της 15ης ​​αγωνιστικής σε Πρέμιερ Λιγκ στο Old Trafford Stadium Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2:1 τον νίκησε Τσέλσι.

Στο ένατο λεπτό οι γηπεδούχοι δεν πραγματοποίησαν πέναλτι μέσω του Φερνάντες, αλλά ο ΜακΤόμινεϊ φρόντισε στο 19' για να προηγηθούν οι Κόκκινοι Διάβολοι.

Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Πάλμερ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης μετά την ασίστ του Μούντρικ (45').

Ο τελικός επίλογος σημειώθηκε στο 69ο λεπτό, ο ΜακΤόμινεϊ σούταρε ξανά στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και ο Γκαρνάτσο έδωσε ασίστ.

Στον πίνακα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην έκτη θέση με 27 βαθμούς, ενώ η Τσέλσι μετά την έκτη ήττα της σεζόν βρίσκεται στη 10η θέση με 19 βαθμούς.

Η Μάντσεστερ Σίτι γνώρισε εκπληκτικά την ήττα από την Άστον Βίλα με ελάχιστο σκορ 1:0 και μεγάλο θρίαμβο για τους γηπεδούχους έδωσε ο Μπέιλι στο 74' μετά την ασίστ του Τίλεμανς.

Στον πίνακα η Άστον Βίλα βρίσκεται στην τρίτη θέση με 32 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους «πολίτες» που βρίσκονται στην τέταρτη θέση.

ΒΙΝΤΕΟ: Ρουτίνα η Λίβερπουλ κόντρα στη Σέφιλντ, η Φούλαμ με «πυροβόλι» στα δίχτυα της Νότιγχαμ