ΒΙΝΤΕΟ: Η μαεστρία του Ραφαέλ Λεάο έφερε μόνο βαθμό στη Μίλαν

φωτο: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Οι ποδοσφαιριστές του Μιλάνο и Αταλάντα έπαιξε ισόπαλο 1:1 στο στάδιο Σαν Σίρο του Μιλάνου στον αγώνα της φάσης των 26 Σέριε Α..

Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν με το γκολ του Ραφαέλ Λεάο στις πρώτες φάσεις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αταλάντα κατάφερε να πάρει την ισοφάριση χάρη στον Tjon Kopmeiners που ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι στο 42ο λεπτό.

Αυτή τη στιγμή στον πίνακα, η Μίλαν βρίσκεται στην τρίτη θέση με 53 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από τη δεύτερη Γιουβέντους, ενώ η Αταλάντα είναι πέμπτη με 46 βαθμούς.

Στον επόμενο γύρο του ιταλικού πρωταθλήματος, η Μίλαν θα υποδεχθεί τη Λάτσιο, ενώ η Αταλάντα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ίντερ.