ΒΙΝΤΕΟ | Champions League: Αρναούτοβιτς ήρωας Ίντερ, PSV και Μπορούσια ισοπαλία

Φωτογραφία: EPA-EFE / MATTEO BAZZI

Ελάχιστη νίκη με 1:0 πανηγύρισαν απόψε οι παίκτες της Ίντερ στον πρώτο γύρο των XNUMX του Champions League στο διπλό με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Το πρώτο ημίχρονο, όπως ήταν αναμενόμενο, έφερε μεγάλους ελιγμούς τακτικής μεταξύ των προπονητών Ιντζάγκι и Ο Σιμεόνε, οπότε οδήγησε στην κράτηση των ομάδων. Η Ίντερ δημιούργησε περισσότερες, δημιούργησε αρκετές ημι-ευκαιρίες, αλλά δεν ήταν κάτι αρκετά σοβαρό για να απειλήσει την εστία Γιαν Όμπλακ.

Η ανάπαυλα φαινόταν πιο ευπρόσδεκτη για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ξεκίνησαν την πρωτοβουλία στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Μάρκους Τουράμ τραυματίστηκε στις τάξεις της Ίντερ, οπότε ο προπονητής Ιντζάγκι έπρεπε να αλλάξει και μπήκε στη θέση του. Μάρκο Αρναούτοβι.. Αυτή η στιγμή αργότερα αποδείχθηκε κρίσιμη στη συνάντηση. Ο Αρναούτοβιτς μπήκε σε πολλές μεγάλες ευκαιρίες, και χρησιμοποίησε μία δέκα λεπτά πριν το τέλος, κάνοντας το τελικό 1:0.

Στον αγώνα του δεύτερου γύρου των 1 που διεξήχθη απόψε, είδαμε την ισοπαλία μεταξύ PSV και Borussia Dortmund (1:24). Η Μπορούσια προηγήθηκε στο XNUMX' με το γκολ του Μικρό, ενώ μετά από δέκα λεπτά παίζει στο δεύτερο ημίχρονο Λουκ Ντε Γιονγκ εξασφάλισε την ισοπαλία για τους γηπεδούχους ενόψει του δεύτερου αγώνα στο Ντόρτμουντ.