ΒΙΝΤΕΟ: Ισοπαλία της Λίβερπουλ με την κορυφαία Άρσεναλ της Πρέμιερ Λιγκ

φωτογραφία: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Οι ποδοσφαιριστές του Λίβερπουλ κέρδισαν εκτός έδρας στο Λονδίνο Φούλαμ με 3:1, στον αγώνα της 34ης αγωνιστικής σε Πρέμιερ Λιγκ και ισοφάρισε με την πρωταθλήτρια Άρσεναλ.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στο 32' με το γκολ του Τρεντ Αλεξάντερ Άρνολντ και ο Τίμοθι Κασταίν ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε νέο θετικό με το γκολ του Ράιαν Γκράβενμπερχ στο 53' και ο Ντιόγκο Τζότα σημείωσε τον τελικό επίλογο στο 72'.

Η Λίβερπουλ έχει πλέον 22 νίκες και 74 βαθμούς στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, όσο και η Άρσεναλ στην πρώτη θέση. Η νυν πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι είναι τρίτη με 73 βαθμούς, αλλά με παιχνίδι λιγότερο από δύο αντιπάλους.

Η Φούλαμ γνώρισε 16 ήττες τη φετινή σεζόν και με 42 βαθμούς βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα.