ΒΙΝΤΕΟ | Ligue 1: Τερματίζει το σερί της φακού, η PSG νίκη, αλλά ο Εμπαπέ τραυματίστηκε

Φωτογραφία: EPA-EFE / Guillaume Horcajuelo

Απόψε διεξήχθησαν αγώνες και στη γαλλική League 1, όπου το καλό σερί της Νίκαιας εντός έδρας έκλεισε με ήττα 0:1, που ήταν και το πρώτο για αυτή την ομάδα μπροστά στους γηπεδούχους.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 57ο λεπτό με δίχτυα ο Λένσια Laborde. Με αυτή την ήττα ο Λανς έχασε το ρυθμό με την PSG που πανηγύριζε νίκη.

Η PSG κέρδισε τη Μονπελιέ με 3-1 σε ένα δραματικό ματς. Έσπασε την αντίσταση της αντίπαλης PSG στο δεύτερο ημίχρονο όταν Fabian Ruiz ανοίξτε το αποτέλεσμα. Αργότερα μπήκαν στη λίστα των σκόρερ Μέσι и Γουόρεν Ζαΐρ Έμερι.

Εκτός όμως από τα γκολ, υπήρξαν δύο χαμένα πέναλτι από τον Μπαπέ, και μετά ένα ζιζέρ ώστε στο 21' ο Γάλλος επιθετικός να αντικατασταθεί λόγω τραυματισμού. Είδαμε να ακυρώνονται τα γκολ του Μέσι Χακίμι.

Σε άλλα ματς, η Μονακό κέρδισε με 3:2 την Οσέρ, η Ρεν ήταν καλύτερη από τη Στρασβούργο εντός έδρας με 3:0, ενώ η Λιόν έπαιξε χωρίς γκολ εντός έδρας με την Μπρεστ.