ΒΙΝΤΕΟ | Ο Κασεμίρο οδήγησε τη Βραζιλία στη φάση των XNUMX και έκανε τη Σερβία χαρούμενη

Φωτογραφία: EPA-EFE / Tolga Bozoglu

Η Βραζιλία δεν κυριάρχησε, αλλά έπαιξε όσο χρειαζόταν για να νικήσει την Ελβετία και να εξασφαλίσει μια θέση στους XNUMX. Νίκη με 1:0 πανηγύρισαν τα «καριόκι» κόντρα στην Ελβετία.

Αν τα δύο πρώτα ματς σήμερα έφεραν ενθουσιασμό και πολλά γκολ, αυτή η συνάντηση δεν ήταν έτσι. Σχεδόν δεν είδαμε σοβαρότερες ευκαιρίες σε όλο το ματς. Το γεγονός ότι στο πρώτο μέρος η πιο ενδιαφέρουσα στιγμή ήταν όταν στο γήπεδο μιλάει πολύ για το τι είδους ποδόσφαιρο παίχτηκε το ρεύμα κόπηκε για λίγα δευτερόλεπτα στο τέλος του πρώτου μέρους.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν και πολύ στο δεύτερο ημίχρονο, η Ελβετία αποσύρθηκε στο δικό της ημίχρονο, ενώ η Βραζιλία είχε την πρωτοβουλία, χωρίς όμως σοβαρές ευκαιρίες για γκολ. Vinicius Jr. τράνταξε τα δίχτυα αλλά το γκολ του ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ μετά από αντίδραση VAR. Εξασφάλισε τη νίκη και τη φάση των XNUMX για τη Βραζιλία Κασεμίρο στο 83ο λεπτό.

Μεγάλη σημασία έχει η νίκη της Βραζιλίας και για τη Σερβία, η οποία χρειάζεται νίκη κόντρα στην Ελβετία στον τελευταίο γύρο για να προκριθεί στους XNUMX, αλλά η Βραζιλία δεν πρέπει να χάσει ούτε από το Καμερούν.