ΒΙΝΤΕΟ | Ο αρχηγός Ριστόφσκι σκόρερ στη νίκη της Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Φωτογραφία: GNK Dinamo/Twitter

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του HNL, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πανηγύρισε τη νίκη με 2:1, και σκόρερ ενός από τα δύο γκολ για τους «μπλε» ήταν ο αρχηγός της Εθνικής ΠΓΔΜ. Στέφαν Ριστόφσκι.

Μετά από μόλις οκτώ λεπτά αγώνα, τα δίχτυα της Λοκομοτίβα τινάχτηκε, αλλά εκείνο το γκολ Μπατουρίνα ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ. Ωστόσο, δεν υπήρξε οφσάιντ όταν ο Ριστόφσκι βρέθηκε στην περιοχή της Γουίστον μετά από σέντρα και χτυπώντας στο δοκάρι, πλάσαρε την μπάλα στην άδεια εστία.

Μέχρι το τέλος της συνάντησης και Μπατουρίνα μπήκε στη λίστα των σκόρερ για το 2:0 στο 59ο λεπτό. Pivaric ήταν ο σκόρερ της Λοκομοτίβα. Στο 82ο λεπτό Μίσιτς κέρδισε κόκκινη κάρτα από τις τάξεις της Ντιναμό, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν την εκμεταλλεύτηκαν.

Μαζί με τον σουτέρ Ριστόφσκι και Arian Ademi έπαιξε όλα τα 90 λεπτά.