ΒΙΝΤΕΟ | Ο Ιλιέφσκι ξεκίνησε καλά στο Ραμποτνίτσκι: Τρίποντο για τους «ντεμπαρμαάλτσι» στο Στίπ

Φωτογραφία: FC Bregalnica

Στο δεύτερο ματς του σημερινού προγράμματος στο πρωτάθλημα της πΓΔΜ, με τρεις βαθμούς επιστρέφει η Ραμποτνίτσκι, η οποία είχε αλλαγές στο επαγγελματικό επιτελείο από το Στίπ στη δόλια περίοδο.

Για τον νέο στρατηγό Μίλαν Ιλιέφσκι, αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι στον πάγκο. Θυμίζουμε ότι ο γύρος άνοιξε με την κλήρωση της Μακεδονίας Gjorce Petrov και της Struga Trim Lum.

Μακριά από την Μπρεγκάλνιτσα, οι «Ντεμπαραμαάλτσι» πανηγύρισαν τη νίκη με 1:3. Το παιχνίδι άνοιξε μετά το 26ο λεπτό όταν ο Βελκόσκι χτύπησε τα δίχτυα των γηπεδούχων από πέναλτι. Ήταν και το μοναδικό γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μπρεγκάλνιτσα δεν το έβαλε κάτω, και με τέτοιο παιχνίδι στο 63' ισοφάρισε με το γκολ του Γκόκιτς, να αναφέρουμε ότι μόλις τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Αλτιπαρμακόφσκι δεν έκανε πέναλτι.

Ωστόσο, δεν χρειάστηκε πολύ η Ραμποτνίκι για να ξαναβρεί το πλεονέκτημα, συνέβη στα 15 λεπτά να περάσει από τον Ρούσεβιτς. Το τελικό 1:3 διαμόρφωσε στο 89' ο Βελκόσκι με το δεύτερο γκολ του.

Για τη Ραμποτνίκι αυτή ήταν η πρώτη νίκη μετά την ισοπαλία και την ήττα στους δύο προηγούμενους γύρους, με την οποία η πΓΔΜ Γκιόρτσε Πετρόφ πήδηξε στον πίνακα και με 10 βαθμούς βρίσκεται πλέον στην έβδομη θέση.