ΒΙΝΤΕΟ | Χατ-τρικ για τη Ρόμα ο Ντιμπάλα επί της Τορίνο

Φωτογραφία: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Η ομάδα της Ρόμα με επικεφαλής τον Αργεντινό Πάουλο Ντιμπάλα Πανηγύρισε τη νίκη με 3:2 επί της Τορίνο για την 26η αγωνιστική της Serie A.

Το ματς άνοιξε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Ντιμπάλα σκόραρε το πιο σκληρό πέναλτι στο 42ο λεπτό. Η Τορίνο επέστρεψε στο παιχνίδι μόλις δύο λεπτά αργότερα, όταν Ζαπάτα τίναξε τα δίχτυα των γηπεδούχων για το 1:1 στο ημίχρονο.

Μετά από 15 λεπτά αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αργεντινός άσος πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα για να πάρει νέο προβάδισμα η Ρόμα. Ήταν το 69ο λεπτό όταν ο Ντιμπάλα ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του για ένα πλεονέκτημα 3:1 για τον ρωμαϊκό σύλλογο. Το τελικό 3:2 διαμορφώθηκε στο 88ο λεπτό όταν ο νεαρός Heussen χτύπησε τα δίχτυα του, λίγα μόλις λεπτά αφότου μπήκε ως αλλαγή Smalling.

Με αυτόν τον θρίαμβο η Ρόμα επέστρεψε στις νίκες, οπότε μετά την ήττα από την Ίντερ στην 24η αγωνιστική, ο «λύκος» ισοφάρισε και δεύτερο θρίαμβο αφού νίκησε με 3:0 τη Φροζινόνε.