ΒΙΝΤΕΟ: Ο Χάλαντ μια πραγματική "μηχανή γκολ", έχει απίστευτη απόδοση στη Bundesliga

Ο Έρλινγκ Χάλαντ έχει 16 γκολ σε 14 συμμετοχές στη Μπουντεσλίγκα για τη Ντόρτμουντ αυτή τη σεζόν / Φωτογραφία: EPA-EFE / SASCHA STEINBACH

Στον όγδοο γύρο της Bundesliga, η ομάδα της Μπορούσια Ντόρτμουντ νίκησε εντός έδρας τη Μάιντς 3: 1.

Είναι ο έκτος θρίαμβος για τους «εκατομμυριούχους» τη φετινή σεζόν και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην κορυφή με 18 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους Μπάγερν Μονάχου, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Φράιμπουργκ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μετά το πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Ρόις και στο δεύτερο ημίχρονο ο Χάλαντ μπήκε δύο φορές στη λίστα των σκόρερ.

Ο Νορβηγός Χάλαντ τώρα έχει 49 γκολ σε 49 επίσημους αγώνες της Μπουντεσλίγκα από τότε που μπήκε στην Ντόρτμουντ.

Στους άλλους σημερινούς αγώνες που ξεκίνησαν στις 15.00:1: Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Χέρτα Βερολίνου 2: 1, Φράιμπουργκ - Λειψία 1: 0, Γκρόιτερ Φερτ - Μπόχουμ 1: 2 και Γιουνιόν Βερολίνου - Βόλφσμπουργκ 0: XNUMX.