ΒΙΝΤΕΟ | Ένα γκολ και μια ανατροπή σε ένα λεπτό στο Άνφιλντ για τη νίκη της Λίβερπουλ επί της Φούλαμ

Φωτογραφία: ΕΠΑ-ΕΦΕ/ΤΙΜ ΚΕΕΤΩΝ

Αποτελεσματικό απόγευμα πρόσφεραν οι αναμετρήσεις στις 15:00 στην Πρέμιερ Λιγκ και το πιο ενδιαφέρον ήταν στο «Άνφιλντ» όπου η Λίβερπουλ νίκησε με 4:3 τη Φούλαμ, η οποία σήμερα ήταν άξια αντίπαλος των εκλεκτών του Jurgen Klopp.

Παίχτηκε στο 20ο λεπτό της συνάντησης όταν Αλεξάντερ Άρνολντ άνοιξε το σκορ με ένα αριστουργηματικό γκολ από φάουλ, αλλά η Φούλαμ έκανε σέντρα μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα Γουίλσον υπήρχε ισοπαλία.

Στο 38' είδαμε ένα ακόμη υπέροχο γκολ στα δίχτυα της Φούλαμ που ήταν πλέον έργο Mekalister. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν επέτρεψαν στους εαυτούς τους να πάνε με έλλειμμα στο ημίχρονο και στο τέλος του πρώτου μέρους Τέτε ισόπαλη σε 2:2.

Ο μεγαλύτερος ενθουσιασμός έγινε στο τελευταίο δεκάλεπτο της συνάντησης. Πρώτα Κόρδοβα χτύπησε για μια ανατροπή για τους φιλοξενούμενους και όταν φαινόταν ότι η Φούλαμ μπορούσε να κάνει τη μεγαλύτερη έκπληξη του απογεύματος, μπήκαν στη σκηνή Endo στο 87' και ο Άρνολντ με το δεύτερο γκολ του στο 88' για το τελικό 4:3.

Αποτελεσματικό ήταν και στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, η Τσέλσι νίκησε 3:2 την Μπράιτον, η Μπόρνμουθ και η Άστον Βίλα έπαιξαν 2:2, ενώ δεν υπήρξε νικητής στη συνάντηση Γουέστ Χαμ Κρίσταλ Πάλας (1:1).