ΒΙΝΤΕΟ: «Διαβολική» ανατροπή της Γιουνάιτεντ, πειστικός θρίαμβος Μπάγερν και Τσέλσι

Ο Ρονάλντο ολοκληρώνει την ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ / φωτογραφία: EPA-EFE / Peter Powell

Οι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφεραν να κερδίσουν την Αταλάντα με 3: 2 στον τρίτο γύρο του Champions League με θεαματική ανατροπή.

Η Αταλάντα προηγήθηκε με 0: 2 μετά το πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Πασάλιτς στο 15 D και Ντεμιράλ στο 29 minute. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες της Γιουνάιτεντ κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ και άφησαν στον πάγκο τον Όλε Γκούναρ Σόλσκι .ρ. Η ανατροπή ανακοινώθηκε από τον Μάρκους Ράσφορντ στο 53ο λεπτό, στο 75ο λεπτό ο Χάρι Μαγκουάιρ ισοφάρισε το σκορ και τη νίκη εξασφάλισε ο Κριστιάνο Ρονάλντο εννέα λεπτά πριν το τέλος.

Σε αντίθεση με τη Γιουνάιτεντ, η οποία έφτασε στη νίκη με μεγάλη δυσκολία, τα φαβορί Μπάγερν Μονάχου και Τσέλσι δεν είχαν τέτοια προβλήματα και πανηγύρισαν με 4: 0 επί της Μπενφίκα και της Μάλμε, αντίστοιχα.
Οι Βαυαροί στη Λισαβόνα ως φιλοξενούμενοι με ένα πειστικό 0: 4 νίκησαν την Μπενφίκα και για άλλη μια φορά έδειξαν γιατί είναι ένα από τα βασικά φαβορί για το τρόπαιο του Champions League. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, αλλά στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα, ο Λερόι Σάνε σκόραρε δύο φορές, ο Λεβαντόφσκι μία φορά και το τέταρτο γκολ ήταν στην πραγματικότητα αυτογκόλ της Έβερτον.

Ο νυν πρωταθλητής Ευρώπης Τσέλσι δικαίωσε τον ρόλο του φαβορί και νίκησε την Μάλμε με 4: 0 με δύο γκολ των Τζορτζίνιο, Χάβερζ και Κρίστενσεν.