ΒΙΝΤΕΟ | Η Φούλκρουγκ έσωσε τη Γερμανία από την ήττα, η Ουγγαρία απέκλεισε τη Σκωτία με γκολ στην παράταση

Φωτογραφία: ΕΠΑ-ΕΦΕ/ΑΝΝΑ ΣΖΙΛΑΓΥΗ

Με τις αποψινές αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε ο τρίτος γύρος του Ομίλου «Α» του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, η Ουγγαρία κέρδισε με 1:0, ενώ Γερμανία και Σκωτία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1:1.

Σκωτία και Ουγγαρία έκαναν σπουδαίο παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες, αλλά η καθοριστική στιγμή δεν έφτασε στο 10ο λεπτό της παράτασης. Ήταν σουτέρ Κέβιν Τσόμποτ.

Οι Γερμανοί έμελλε να χάσουν από την Ελβετία, η οποία προηγήθηκε με το γκολ του Ndoye στο 28' και το έφερε η ισοπαλία Ολόκληρος κύκλος στο 92ο λεπτό.

Με την ισοπαλία Γερμανία και Ελβετία εξασφάλισαν τη φάση των 16 του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, ενώ οι Ούγγροι με τρεις βαθμούς θα ελπίζουν να πάρουν θέση στη νοκ άουτ από τις καλύτερες Γ' εθνικές ομάδες.