ΒΙΝΤΕΟ | Οι ποδοσφαιριστές κάτω των 21 ετών κέρδισαν τη Φινλανδία στα πέναλτι

Φωτογραφία: FFM

Η Εθνική Μακεδονίας κάτω των 21 ετών κέρδισε σήμερα στα πέναλτι τη Φινλανδία (5:4) αφού ο αγώνας έληξε 1:1 στο κανονικό μέρος.

Στο πρώτο ματς οι μικροί μας ποδοσφαιριστές σημείωσαν πειστική ήττα από τη Λετονία με 3:0, και στο σημερινό παιχνίδι οι εκλεκτοί του εκλέκτορα Ντράγκαν Κανατλαρόφσκι δεν έκαναν λάθη όπως στο προηγούμενο ματς.

Προηγηθήκαμε στο 32ο λεπτό όταν Μπεράτ Καλκάν εκτέλεσε την πιο αυστηρή ποινή και φύγαμε στην ανάπαυλα με ελάχιστο πλεονέκτημα.

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, η Φινλανδία ισοφάρισε Περιπλάνηση, μέχρι το τέλος υπήρχε ευκαιρία, αλλά τα δίχτυα ήταν ακίνητα.

Στο τουρνουά της Τουρκίας, η πΓΔΜ περιμένει άλλον έναν αγώνα στον οποίο θα παίξουμε με τη Σλοβακία τη Δευτέρα.